Regulamin

Informacje ogólne

Właścicielem sklepu internetowego pod adresem https://www.kegel-aj.com  jest spółka Kegel A.J. s.c. należąca do Anny i Juliusza Kegel, prowadzących działalność gospodarczą z siedzibą w Wysogotowie 62-081 , ul. Kamienna 16 , tel.: 61 662 59 82, 607 580 730, 732 052 021 NIP: PL7792290743, REGON: 300359306.

Sklep internetowy prowadzi sprzedaż detaliczną oraz hurtową za pośrednictwem sieci internetowej. Zamówienia w sklepie internetowym można składać 24 godziny na dobę. Wszystkie produkty oferowane w sklepie są nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek.

Wszystkie ceny podane na stronach internetowych są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie. Nie dotyczy to Klientów posiadających NIP UE, których obowiązują ceny netto (WDT). Na wszystkie towary sprzedawane w naszym sklepie wystawiamy faktury VAT lub paragony.

Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

Płatności

Akceptujemy następujące formy płatności:

Przedpłata na konto bankowe

Pay Pal

Płatność przy odbiorze - gotówką kurierowi lub listonoszowi

Gotówka lub karta płatnicza w siedzibie firmy

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Przelewy24

Wysyłki

Zamówiony towar dostarczamy tylko za pośrednictwem poczty oraz firmy kurierskiej. Przesyłkę należy sprawdzić w obecności kuriera.

W przypadku uszkodzenia zawartości przesyłki, należy sporządzić protokół, będący jedyną podstawą reklamacji.

Przesyłki są dostarczane przez firmę kurierską od momentu wysłania na następny dzień roboczy.

Pocztą czas realizacji wydłuża się do kilku dni, przesyłki zagraniczne do około tygodnia.

W przypadku przedpłaty na konto termin wysyłki wydłuża się o czas realizacji przelewu.

Kupujący pokrywa koszty dostawy określonymi w cenniku transportu. Koszt wysyłki zawsze podajemy na maila po otrzymaniu zamówienia oraz dodajemy tą wartość w Państwa zamówieniu (moje konto – historia zamówień). Można też uzyskać informację o wysokości kosztu wysyłki przed złożeniem zamówienia.

Warunki gwarancji i reklamacji

Naprawa gwarancyjna nie obejmuje czynności przewidzianych w instrukcji obsługi lub instalacji, do wykonania których zobowiązany jest Użytkownik we własnym zakresie i na własny koszt.

Gwarancja obejmuje usterki sprzętu wynikłe w trakcie prawidłowej eksploatacji lub spowodowane defektami produkcyjnymi i nie stosuje się do materiałów eksploatacyjnych lub innego wyposażenia dodatkowego.

Gwarancji nie podlegają wszelkie uszkodzenia mechaniczne (pęknięcia, odłamania części, wyrwane przewody itp.) oraz uszkodzenia spowodowane niedbałym lub niewłaściwym, niezgodnym z przeznaczeniem użytkowaniem.

Reklamacji może dokonać tylko zamawiający.

Zakupiony w sklepie towar może być reklamowany z zachowaniem terminów i warunków reklamacji określonych odpowiednimi przepisami prawa, jeśli posiada wady, stanowiące o jego niezgodności z zawartą umową sprzedaży. Reklamację można złożyć osobiście w siedzibie firmy lub drogą wysyłkową poprzez odesłanie towaru z pełnym wyposażeniem, wraz z formularzem reklamacyjnym i dowodem zakupu, na adres: Kegel A.J. s.c., 62-081 Wysogotowo , ul. Kamienna 16 , z dopiskiem „Reklamacja”. Klient otrzyma informację o sposobie rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez sklep przesyłki zawierającej reklamowany towar.

Wszelkie informacje dotyczące reklamacji kierowane będą na podany w formularzu reklamacyjnym adres e-mail. Status rozpatrywanych reklamacji oraz dodatkowe pytania można kierować bezpośrednio pod adres e-mail: biuro@kegel-aj.com.

Zwrot i wymiana towaru

Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny. W tym celu konieczne jest przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez sprzedającego.

Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Opisane tu zasady zwrotu nie dotyczą firm. Jeżeli zamówienie zostało zrealizowane na firmę, nie ma możliwości zwrotu towaru na podstawie ww. ustawy.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe będą przetwarzane w celu:

Podjęcia działań związanych z zawiązaniem umowy leasingu na produkty oferowane przez firmę

Podjęcia działań związanych z przyjęciem i realizacją zamówienia

W celu działań marketingowych

Przeprowadzenia ankiet

Przygotowania ofert na poszczególne produkty

Dochodzenia lub zabezpieczenia roszczeń

Świadczenia usług serwisowych

Przekazania klientowi informacji o zmianach asortymentu, regulaminu, kosztów, zmiany adresu, informacji związanych z reklamacjami na adres poczty elektronicznej (e-mail)

Analiz i preferencji w celu stworzenia spersonalizowanej i w pełni dostosowanej do klienta usługi bądź oferty

Marketingu bezpośredniego produktów (który może być realizowany poprzez kontakt przez SMS, MMS oraz pocztę elektroniczną)

Okres przetwarzania danych osobowych

Dane będą przechowywane przez okres trwania realizacji zamówienia (elementy składowe: przyjęcie zamówienia, księgowanie, realizacja, wysłanie produktu, okres trwania gwarancji w celu zabezpieczenia)

Przez okres od zawarcia umowy po okres zakończenia okresu gwarancyjnego, a po jego upływie przez okres niezbędny do obsługi reklamacji przedmiotu, posprzedażowej obsługi klientów, zabezpieczenie i obsługiwania ewentualnych roszczeń wobec firmy Kegel A.J. s.c.

Przez okres trwający od zawarcia umowy do odwołania w celu realizacji działań marketingowych (klientowi przysługuje możliwość zgłoszenia sprzeciwu przechowywania danych osobowych)

Przez okres obligujący administratora do spełnienia obowiązku prawego wynikającego m.i.n. z przepisów podatkowych czy rachunkowych

Prawa osoby, której dotyczą dane osobowe

Prawo dostępu do informacji o przetwarzanych danych osobowych przez firmę Kegel A.J. s.c.

Prawo do zmiany swoich danych osobowych

Prawo do żądania usunięcia swoich danych osobowych

Prawo do żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych

Prawo do sprostowania danych osobowych

Prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie

Prawo do prawo wniesienia skargi do organu właściwego związanego z obecną ustawą ze względu na domniemane naruszenia RODO

Kategorie odbiorców danych

Firmy leasingowe, banki, operatorzy pocztowi, firmy kurierskie, biura informacji gospodarczej, firma świadcząca usługi księgowe, OGICOM, operatorzy terminali płatniczych.